Xalqaro aloqalar bo'limi
Alfraganus universitetini mahalliy hamda xorijiy ta’lim muassasalari o’rtasida nufuzini oshirish ishlari bilan shug’ullanadi. Bunda, universitetning xorijiy va xalqaro tashkilotlar, hamda fuqarolar bilan aloqalarini yo’lga qo’yish, olib borish hamda tugatish ishlarini amalga oshiradi. Bo’lim o’z faoliyatini O’zbekiston Respublikasida belgilangan va xalqaro asoslangan huquqiy normalar asosida tashkil etadi.
Bo’lim vakolatlari
• Universitetning xorijiy davlatlar muassasalari, shu jumladan ta’lim muassasalari bilan aloqalarini o’rnatish, olib borish hamda tugatish;
• Xalqaro tashkilotlar va xorijiy davlatlar  muassasalar bilan tuziladigan Memorandumlar va Kelishuvlar shartlari belgilab berish, ishlab chiqish va imzolashga tayyorlash.
Bo’lim vazifalari
• Akademik mobillik dasturlar doirasida universitet xodimlari va talabalarini xorijga borib-kelishlarini tashkillashtirish va nazorat qilish;
• Universitetga tashrif buyuradigan xalqaro tashkilot vakillari va xorijiy fuqarolarni, shu jumladan talabalarni universitet xodimlari bilan uchrashuvlari, ta’lim dasturlari va boshqa tadbirlarni tashkil etish hamda nazorat qilish;
• Universitet tomonidan xorijiy va xalqaro grantlar hamda loyixalarni amalga oshirishni tashkillashtirish va nazorat qilish;
• Universitet tomonidan o’tkaziladigan xalqaro tadbirlarni tashkillashtirish va nazorat qilish;
• Universitet xodimlari va talabalarini xalqaro tadbirlarda ishtirok etishini tashkillashtirish va nazorat qilish;
• Universitetni xalqaro va mahalliy reytinglardagi o’rnini ko’tarish maqsadida xorijdan xodimlar va talabalarni jalb qilish ishlarini amalga oshirish;
• Universitetning xorijlik xodimlari va talabalarini mehnat faoliyati va ta’lim olishlari uchun amaliy yordam berish.

About the Department
It is engaged in increasing the prestige of Alfraganus University among local and foreign educational institutions. In this regard, it carries out the work of establishing, maintaining and terminating the university's relations with foreign and international organizations, as well as citizens. The department organizes its activities on the basis of legal norms established in the Republic of Uzbekistan and internationally accepted.
Department duties
- Establish, maintain and terminate the University's relations with foreign institutions, including educational institutions;
- Determine, develop and prepare for signing the terms of Memorandums and Agreements concluded with international organizations and institutions of foreign countries.
Department tasks
- Organizing and supervising the travel of university employees and students abroad within the framework of academic mobility programs;
- Organizing and supervising meetings, educational programs and other events with university employees, representatives of international organizations and foreign citizens visiting the university, including students;
- Organizing and supervising the implementation of foreign and international grants and projects by the university;
- Organizing and supervising international events held by the university;
- Organizing and supervising the participation of university employees and students in international events;
- Carrying out work on attracting employees and students from abroad in order to improve the university's position in international and local rankings;
- Providing practical assistance to foreign employees and students of the university in their work and education.