Bugun Alfraganus universitetida 2026/2027-o‘quv yilining ilk kuni munosabati bilan talaba-yoshlar uchun tantanali tadbir tashkil etildi.
Tadbirda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar ishtirok etib, yangi o‘quv yilining boshlanishi, ta’lim jarayonining ustuvor yo‘nalishlari va talabalarni yangi marralar sari ilhomlantirishga qaratilgan fikrlar bildirildi.
Ayniqsa, universitetga ilk bor qadam qo‘ygan 1-kurs talabalari uchun ushbu kun unutilmas taassurotlarga boy bo‘ldi. Yangi o‘quv yili yangi maqsadlar, ulkan rejalar va katta imkoniyatlarning boshlanishi sifatida e’tirof etildi.
Alfraganus universiteti jamoasi barcha talabalarni yangi o‘quv yilining boshlanishi bilan muborakbod etib, ularga ta’lim olish, izlanish va kelajak sari dadil qadam tashlash yo‘lida ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

Сегодня в Университете Альфраганус в честь первого дня 2026/2027 учебного года для студентов была организована торжественная встреча.
В мероприятии приняли участие руководство университета, профессорско-преподавательский состав и студенты. В ходе встречи были высказаны пожелания по случаю начала нового учебного года, обозначены приоритетные направления образовательного процесса, а также прозвучали вдохновляющие слова, направленные на достижение студентами новых высот.
Особенно незабываемым этот день стал для студентов 1-го курса, впервые переступивших порог университета. Новый учебный год был отмечен как начало новых целей, масштабных планов и больших возможностей.
Коллектив Университета Альфраганус поздравляет всех студентов с началом нового учебного года и желает им больших успехов в учёбе, стремлении к новым знаниям и уверенном движении навстречу своему будущему.