Alfraganus universiteti Ijtimoiy fanlar fakulteti 70110102 – Pedagogika mutaxassisligi magistrantlarining magistrlik dissertatsiya himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Himoya jarayonida magistrantlar o‘z ilmiy tadqiqot ishlari natijalari, ilmiy yangiliklari va amaliy tavsiyalarini Davlat attestatsiya komissiyasi a’zolariga taqdim etdilar.
Komissiya tomonidan magistrantlarning ilmiy salohiyati, kasbiy kompetensiyalari hamda tadqiqotchilik ko‘nikmalari yuqori baholanib, ularning aksariyati magistr akademik darajasini olishga tavsiya etildi.

В Университете Альфраганус на факультете социальных наук по специальности 70110102 – педагогика прошла защита магистерских диссертаций.
В ходе защиты магистранты представили членам Государственной аттестационной комиссии результаты своих научных исследований, научные новшества и практические рекомендации.
Комиссия высоко оценила научный потенциал магистрантов, их профессиональные компетенции и исследовательские навыки, и большинству из них было рекомендовано присвоить академическую степень магистра.