Alfraganus universiteti Filologiya fakulteti Xorijiy tillar kafedrasining Lingvistika (ingliz tili) yo‘nalishi magistrantlari tomonidan bitiruv malakaviy ishlari himoyasi o‘tkazildi.
Himoya jarayonida magistrantlar o‘z ilmiy tadqiqotlari natijalarini taqdim etib, tanlangan mavzular yuzasidan dolzarb masalalarni yoritib berdilar. Taqdim etilgan ishlar ilmiy yangiligi, amaliy ahamiyati hamda tahliliy yondashuv darajasi bilan ajralib turdi.
Komissiya a’zolari tomonidan magistrantlarning bilim va ko‘nikmalari yuqori baholanib, ularning kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatiga muvaffaqiyatlar tilandi.

В университете Альфраганус на факультете филологии, кафедре иностранных языков, по направлению лингвистика (английский язык) прошла защита выпускных квалификационных работ магистрантов.
В процессе защиты магистранты представили результаты своих научных исследований, осветив актуальные вопросы по выбранным темам. Представленные работы отличались научной новизной, практической значимостью и уровнем аналитического подхода.
Члены комиссии высоко оценили знания и навыки магистрантов и пожелали им успехов в будущей научной и профессиональной деятельности.