Turkiyada o‘tayotgan nufuzli TEKNOFEST-2025 xalqaro texnologiyalar festivalida Alfraganus universiteti delegatsiyasi universitet rektori A. Ismailov boshchiligida o‘z innovatsion ishlanmalari bilan ishtirok etmoqda.
Mazkur festival yoshlar ixtirolari, zamonaviy texnologiyalar, startap g‘oyalari va kelajakni belgilovchi innovatsion loyihalar namoyish etiladigan yirik xalqaro maydon bo‘lib, unda dunyoning turli mamlakatlaridan minglab ixtirochilar o‘z g‘oyalari bilan qatnashmoqda.
Universitetimiz delegatsiyasi tomonidan taqdim etilgan loyihalardan biri — “Alfraganus kids” dasturi bo‘lib, u bolalarni 16 ta tilni samarali o‘rganishga yo‘naltirilgan innovatsion ta’lim loyihasidir. Ushbu loyiha nafaqat zamonaviy texnologiyalar asosida, balki interaktiv usullar orqali bolalarda til o‘rganishga bo‘lgan qiziqishni oshirishga xizmat qiladi.
“Alfraganus kids” loyihasi TEKNOFEST festivalida katta qiziqish uyg‘otmoqda va xalqaro ekspertlar tomonidan yuqori baholanmoqda. Bu esa universitetimiz ilmiy salohiyatini, yosh olimlar va ixtirochilarining g‘oyalarini dunyo miqyosida tanitishda muhim qadamlardan biri bo‘ldi.

At the prestigious TEKNOFEST-2025 International Technology Festival in Turkey, the delegation of Alfraganus University, led by Rector A. Ismailov, is participating with its innovative developments.
This festival is a major international platform where youth inventions, modern technologies, startup ideas, and innovative projects shaping the future are showcased. Thousands of inventors from around the world are presenting their ideas here.
One of the projects presented by our university delegation is the “Alfraganus Kids” program, an innovative educational project aimed at helping children effectively learn 16 languages. This project not only uses modern technologies but also employs interactive methods to increase children’s interest in language learning.
The “Alfraganus Kids” project is attracting great interest at TEKNOFEST and is receiving high recognition from international experts. This has become an important step in promoting our university’s scientific potential and the ideas of young scholars and inventors on the global stage.