Alfraganus universitetida Amerika qo‘shma shtatlarining nufuzli Logan universiteti delegatsiyasi bilan boshlangan uchrashuvlar ayni damda qizg‘in amaliy muzokaralar bosqichiga o‘tdi.
Ikki tomonlama muloqotlarda shunchaki rejalar emas, balki talabalarimiz va professor-o‘qituvchilarimiz taqdirida muhim rol o‘ynaydigan aniq loyihalar haqida so’z bormoqda.
Muzokaralar markazida nimalar bor?
— Global tajriba almashinuvi: Talabalar uchun xalqaro akademik mobillik hamda professor-o‘qituvchilarning AQShda malaka oshirish tizimini yo‘lga qo‘yish.
— Qo‘shma ta’lim dasturlari: Kelajakda har ikki oliygoh diplomini qo‘lga kiritish imkonini beradigan innovatsion loyihalar muhokamasi.
— Ilmiy hamkorlik: Zamonaviy laboratoriyalar va klinikalar negizida hamkorlikda tadqiqotlar olib borish va tibbiyot hamda ta'lim yo‘nalishlarida yangi standartlarni joriy etish.
Uchrashuvlarda har ikki universitet rahbariyati hamkorlik aloqalarini uzoq muddatli va strategik sheriklik darajasiga ko‘tarishga tayyor ekanliklarini bildirishmoqda. Tez orada imzolanishi kutilayotgan memorandum bu rejalarning huquqiy poydevori bo‘ladi!

В университете Альфраганус начались встречи с делегацией престижного университета Logan из Соединённых Штатов Америки, которые в данный момент перешли в активную фазу практических переговоров.
В двусторонних диалогах речь идёт не просто о планах, а о конкретных проектах, которые сыграют важную роль в судьбе наших студентов и преподавателей.
Что в центре переговоров?
— Глобальный обмен опытом: Международная академическая мобильность для студентов и организация повышения квалификации преподавателей в США.
— Совместные образовательные программы:Обсуждение инновационных проектов, которые в будущем позволят получить дипломы обоих вузов.
— Научное сотрудничество: Совместные исследования на базе современных лабораторий и клиник, а также внедрение новых стандартов в медицине и образовании.
Руководства обоих университетов на встречах выражают готовность поднять сотрудничество на уровень долгосрочного и стратегического партнёрства. Ожидается, что в ближайшее время будет подписан меморандум, который станет юридической основой этих планов!