Alfraganus universitetida Amerika qo‘shma shtatlarining nufuzli Logan universiteti delegatsiyasi bilan boshlangan uchrashuvlar ayni damda qizg‘in amaliy muzokaralar bosqichiga o‘tdi.
Ikki tomonlama muloqotlarda shunchaki rejalar emas, balki talabalarimiz va professor-o‘qituvchilarimiz taqdirida muhim rol o‘ynaydigan aniq loyihalar haqida so’z bormoqda.
Muzokaralar markazida nimalar bor?
— Global tajriba almashinuvi: Talabalar uchun xalqaro akademik mobillik hamda professor-o‘qituvchilarning AQShda malaka oshirish tizimini yo‘lga qo‘yish.
— Qo‘shma ta’lim dasturlari: Kelajakda har ikki oliygoh diplomini qo‘lga kiritish imkonini beradigan innovatsion loyihalar muhokamasi.
— Ilmiy hamkorlik: Zamonaviy laboratoriyalar va klinikalar negizida hamkorlikda tadqiqotlar olib borish va tibbiyot hamda ta'lim yo‘nalishlarida yangi standartlarni joriy etish.
Uchrashuvlarda har ikki universitet rahbariyati hamkorlik aloqalarini uzoq muddatli va strategik sheriklik darajasiga ko‘tarishga tayyor ekanliklarini bildirishmoqda. Tez orada imzolanishi kutilayotgan memorandum bu rejalarning huquqiy poydevori bo‘ladi!

At Alfraganus University, the meetings that began with the prestigious Logan University delegation from the United States have now entered an intense stage of practical negotiations.
In bilateral talks, the discussion is not just about plans but about concrete projects that will play an important role in the fate of our students and faculty members.
What is at the center of the negotiations?
— Global experience exchange: Establishing international academic mobility for students and a system for faculty professional development in the USA.
— Joint educational programs: Discussion of innovative projects that will allow obtaining diplomas from both universities in the future.
— Scientific cooperation: Conducting joint research based on modern laboratories and clinics and introducing new standards in medicine and education.
Leaders of both universities at the meetings express their readiness to elevate cooperation relations to a long-term and strategic partnership level. The memorandum expected to be signed soon will be the legal foundation for these plans!