Alfraganus universiteti va AQSHning Logan universiteti o‘rtasidagi ikki diplomli qo‘shma ta’lim dasturlarini amalga oshirish uchun barpo etilgan yangi zamonaviy o‘quv binosining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur o‘quv binosi xalqaro standartlar asosida ta’lim jarayonlarini tashkil etish, talabalarga zamonaviy bilim va ko‘nikmalar berish hamda qo‘shma ta’lim dasturlarining samarali faoliyat yuritishini ta’minlash maqsadida bunyod etildi.
Binoda zamonaviy auditoriyalar, amaliy mashg‘ulotlar xonalari va ilg‘or ta’lim texnologiyalari bilan jihozlangan o‘quv infratuzilmasi yaratilgan bo‘lib, u talabalar uchun qulay va zamonaviy ta’lim muhitini taqdim etadi.
Yangi o‘quv binosining foydalanishga topshirilishi Alfraganus universiteti va Logan universiteti o‘rtasidagi hamkorlikning amaliy natijasi bo‘lib, ikki diplomli qo‘shma ta’lim dasturlarini yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.

Между университетом Альфраганус и университетом Логана (США) состоялась торжественная церемония открытия нового современного учебного корпуса, созданного для реализации совместных образовательных программ с двойным дипломом.
Данное учебное здание построено с целью организации учебного процесса на международных стандартах, предоставления студентам современных знаний и навыков, а также обеспечения эффективной работы совместных образовательных программ.
В здании созданы современные аудитории, кабинеты для практических занятий и учебная инфраструктура, оснащённая передовыми образовательными технологиями, что обеспечивает студентам комфортную и современную образовательную среду.
Ввод нового учебного корпуса в эксплуатацию является практическим результатом сотрудничества между университетом Альфраганус и университетом Логана и способствует дальнейшему развитию совместных образовательных программ с двойным дипломом.