Ayni kunlarda Alfraganus universitetida rasmiy tashrif bilan bo‘lib turgan AQSHning Logan universiteti delegatsiyasi Samarqand shahrining tarixiy va madaniy merosi bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrif davomida mehmonlar Go‘ri Amir majmuasi, Imom al-Buxoriy yodgorlik majmuasi hamda Xo‘ja Doniyor maqbarasi bilan yaqindan tanishdilar. Delegatsiya a’zolariga ushbu tarixiy va muqaddas maskanlarning boy tarixi, ma’naviy ahamiyati hamda xalqimiz madaniy merosidagi o‘rni haqida ma’lumotlar berildi.
Mazkur tashrif xorijiy hamkorlarni O‘zbekistonning boy tarixiy-madaniy merosi bilan yaqindan tanishtirish hamda ikki universitet o‘rtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlashga xizmat qilmoqda.

These days, the delegation from Logan University, USA, currently on an official visit to Alfraganus University, closely acquainted themselves with the historical and cultural heritage of the city of Samarkand.
During the visit, the guests closely explored the Guri Amir complex, the Imam al-Bukhari memorial complex, and the Khwaja Daniyor mausoleum. The delegation members were provided with information about the rich history, spiritual significance, and the place of these historical and sacred sites in the cultural heritage of our people.
This visit serves to introduce foreign partners to Uzbekistan’s rich historical and cultural heritage and to further strengthen cooperation ties between the two universities.