Alfraganus universiteti Filologiya fakulteti Sharq filologiyasi kafedrasi Arab filologiyasi ta’lim yo‘nalishi bitiruvchi talabalari tomonidan bitiruv malakaviy ishlari himoyasi o‘tkazildi.
Talabalar o‘z ilmiy izlanishlari va tadqiqot natijalarini hay’at a’zolari hamda professor-o‘qituvchilar huzurida muvaffaqiyatli taqdim etdilar. Ishlar arab tili, tarjimashunoslik va tilshunoslikning dolzarb masalalariga bag‘ishlandi.
Himoya natijalari bitiruvchilarning bilim va ilmiy salohiyatini yana bir bor namoyon etdi. Sharq filologiyasi kafedrasi jamoasi barcha bitiruvchilarni muvaffaqiyatli himoya bilan tabriklaydi.

В Университете Альфраганус на факультете филологии, кафедре восточной филологии, по направлению арабская филология прошла защита выпускных квалификационных работ студентов.
Студенты успешно представили свои научные исследования и результаты перед членами комиссии и преподавателями. Работы были посвящены актуальным вопросам арабского языка, переводоведения и лингвистики.
Результаты защиты вновь продемонстрировали знания и научный потенциал выпускников. Коллектив кафедры восточной филологии поздравляет всех выпускников с успешной защитой.