Alfraganus universiteti Filologiya fakultetining 60111500 – Ona tili va adabiyoti (Rus tili va adabiyoti) ta’lim yo‘nalishi bitiruvchi talabalari tomonidan bitiruv malakaviy ishlar himoyasi muvaffaqiyatli tashkil etildi.
Himoya jarayonida bitiruvchilar rus tili va adabiyoti, uni o‘qitish metodikasi, adabiyotshunoslik hamda zamonaviy pedagogik texnologiyalar yo‘nalishlarida olib borgan ilmiy izlanishlari natijalarini Davlat attestatsiya komissiyasiga taqdim etdilar.
Taqdim etilgan bitiruv malakaviy ishlarining dolzarbligi, nazariy va amaliy ahamiyati, shuningdek, innovatsion yondashuvlar asosida yoritilgani komissiya tomonidan yuqori baholandi. Himoya natijalari bitiruvchilarning ilmiy salohiyati, kasbiy tayyorgarligi va mustaqil tadqiqot olib borish ko‘nikmalarini yana bir bor namoyon etdi.

Выпускники направления подготовки 60111500 – Родной язык и литература (русский язык и литература) факультета филологии Университета Альфраганус успешно провели защиту выпускных квалификационных работ.
В процессе защиты выпускники представили Государственной аттестационной комиссии результаты своих научных исследований по русскому языку и литературе, методике их преподавания, литературоведению, а также современным педагогическим технологиям.
Актуальность, теоретическая и практическая значимость представленных выпускных квалификационных работ, а также их освещение на основе инновационных подходов были высоко оценены комиссией. Результаты защиты вновь продемонстрировали научный потенциал выпускников, их профессиональную подготовку и навыки самостоятельного проведения исследований.