Alfraganus universiteti Iqtisodiyot fakultetining 60410400 – Moliya va moliyaviy texnologiyalar hamda 60410200 – Soliqlar va soliqqa tortish (faoliyat turlari bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishlari 4-kurs kunduzgi ta’lim shakli bitiruvchi talabalari tomonidan bitiruv malakaviy ishlari himoyasi o‘tkazildi.
Himoya jarayonida talabalar o‘z ilmiy izlanishlari natijalari, amaliy taklif va tavsiyalarini Davlat attestatsiya komissiyasi a’zolariga taqdim etdilar. Talabalar tomonidan iqtisodiyot sohasidagi dolzarb masalalar yuzasidan olib borilgan tadqiqotlar, tahliliy yondashuvlar hamda amaliy ahamiyatga ega natijalar yuqori baholandi.
Bitiruvchilarning ilmiy salohiyati, kasbiy tayyorgarligi va mustaqil fikrlash ko‘nikmalari e’tirof etilib, ularga kelgusidagi faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilandi.

Выпускная защита квалификационных работ была проведена студентами 4 курса дневной формы обучения Факультета экономики университета Альфраганус по направлениям подготовки 60410400 – Финансы и финансовые технологии и 60410200 – Налоги и налогообложение (по видам деятельности).
В процессе защиты студенты представили результаты своих научных исследований, практические предложения и рекомендации членам Государственной аттестационной комиссии. Исследования, аналитические подходы и практические результаты, проведённые студентами по актуальным вопросам экономики, были высоко оценены.
Научный потенциал выпускников, их профессиональная подготовка и навыки самостоятельного мышления были признаны, им пожелали больших успехов в будущей деятельности.