Alfraganus universiteti rektori Azizbek Ismailov hamda universitet Ta’sis kengashi a’zolari boshchiligidagi delegatsiya Chexiyaning Prague Institute of Management and Technology (PIMT) oliy ta'lim muassasasi rahbariyati vakillari bilan hamkorlik uchrashuvini o'tkazdi.
Uchrashuv davomida tomonlar oliy ta’lim sohasidagi xalqaro hamkorlikni kengaytirish, qo‘shma ta’lim dasturlarini amalga oshirish hamda ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish masalalarini muhokama qildilar. Shuningdek, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish, akademik mobillikni rivojlantirish hamda ikki diplomli ta’lim dasturlarini tashkil etish bo‘yicha fikr almashildi.
Muzokaralar yakunida ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash va istiqbolli loyihalarni birgalikda amalga oshirish yuzasidan kelishuvga erishildi.

Ректор университета Альфраганус Азизбек Исмаилов и члены Учредительного совета университета провели делегационную встречу с представителями руководства высшего учебного заведения Prague Institute of Management and Technology (PIMT) в Чехии.
Во время встречи стороны обсудили расширение международного сотрудничества в сфере высшего образования, реализацию совместных образовательных программ, а также развитие научно-исследовательской деятельности. Кроме того, были обменены мнениями по вопросам организации программ обмена преподавателями и студентами, развитию академической мобильности и созданию программ двойного диплома.
По итогам переговоров было достигнуто соглашение о укреплении сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями и совместной реализации перспективных проектов.