Chexiya Respublikasiga tashrif doirasida Alfraganus universiteti akademik ishlar bo‘yicha prorektori Mansur Eshov Liberec Texnika universiteti rektori Miroslav Brzezina hamda Xalqaro ishlar bo‘yicha prorektor Katerina Marsikova bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash va istiqbolda kengaytirish masalalari muhokama qilindi. Tomonlar quyidagi yo‘nalishlarda kelishuvga erishdilar:
— qo‘shma ta’lim dasturlarini ishlab chiqish, ilmiy tadqiqotlar va konferensiyalarni tashkil etish;
— professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, stajirovkalar va qo‘shimcha ta’lim kurslarini amalga oshirish;
— kutubxona, laboratoriya va ilmiy-tadqiqot bazalaridan o‘zaro foydalanish imkoniyatlarini kengaytirish.

В рамках визита в Чешскую Республику проректор по учебной работе Университета Альфраганус Мансур Эшов провёл встречу с ректором Технического университета Либереца Мирославом Бржезиной и проректором по международным делам Катериной Маршиковой.
На встрече были обсуждены вопросы укрепления и расширения сотрудничества между двумя вузами. Стороны достигли договорённости по следующим направлениям:
— разработка совместных образовательных программ, организация научных исследований и конференций;
— реализация обмена преподавателями и студентами, стажировок и дополнительных учебных курсов;
— расширение возможностей взаимного использования библиотек, лабораторий и научно-исследовательской базы.
По итогам встречи стороны договорились постепенно развивать стратегическое сотрудничество в сфере образования и научной деятельности.