Alfraganus universiteti Jismoniy tarbiya va sport fakultetining 4-bosqich Futbol hamda Karate ta’lim yo‘nalishlari talabalari uchun Davlat attestatsiya imtihonlari bo‘lib o‘tdi.
Imtihon jarayonini Sport faoliyati kafedrasi mudiri X. O‘tashev hamda Davlat attestatsiya komissiyasi raislari ochib berdilar.
Mazkur attestatsiya imtihonlari talabalarning ta’lim jarayonida egallagan nazariy bilimlari, amaliy ko‘nikmalari va kasbiy kompetensiyalarini baholashga qaratildi.
Jarayon davomida bitiruvchilarning kasbiy tayyorgarligi, amaliy salohiyati hamda mustaqil fikrlash qobiliyatlari sinovdan o‘tkazildi.

В Университете Альфраганус для студентов 4 курса факультета физической культуры и спорта по направлениям подготовки «Футбол» и «Каратэ» прошли государственные аттестационные экзамены.
Процесс экзамена открыл заведующий кафедрой спортивной деятельности Х. Уташев, а также председатели государственной аттестационной комиссии.
Данные аттестационные экзамены были направлены на оценку теоретических знаний, практических навыков и профессиональных компетенций студентов, приобретённых в процессе обучения.
В ходе экзамена проверялась профессиональная подготовка выпускников, их практические способности и умение самостоятельно мыслить.