Shoxista Mahmudova Abdusalomovnaning filologiya fanlari bo'yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi "O'zbek adabiyoti" ixtisosligi bo'yicha “Zamonaviy o‘zbek qissa va hikoyalarida ijodkor obrazi talqini” mavzusida bo'lib o'tadi.
Dissertatsiya ishi himoyasi 2025-yil 16-iyun kuni soat 12:00 da Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti O‘zbek adabiyoti tarixi va matnshunoslik hamda Adabiyot nazariyasi va zamonaviy adabiy jarayon kafedralari qo‘shma yig‘ilishida bo'lib o'tadi. Barcha professor-o'qituvchilar hamda ko'ngilli, ilmiy ish olib borayotgan magistranlarimizni taklif qilamiz!

Состоится защита диссертационной работы Шохисты Махмудовой Абдусаломовны на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности "Узбекская литература" на тему "Интерпретация образа творца в современных узбекских рассказах и повестях."
Защита диссертационной работы состоится 16 июня 2025 года в 12:00 на совместном заседании кафедр истории узбекской литературы и текстологии, а также теории литературы и современного литературного процесса Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы имени Алишера Навои. Приглашаем всех профессоров-преподавателей, а также добровольцев и магистрантов, ведущих научную работу!