Shoxista Mahmudova Abdusalomovnaning filologiya fanlari bo'yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi "O'zbek adabiyoti" ixtisosligi bo'yicha “Zamonaviy o‘zbek qissa va hikoyalarida ijodkor obrazi talqini” mavzusida bo'lib o'tadi.
Dissertatsiya ishi himoyasi 2025-yil 16-iyun kuni soat 12:00 da Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti O‘zbek adabiyoti tarixi va matnshunoslik hamda Adabiyot nazariyasi va zamonaviy adabiy jarayon kafedralari qo‘shma yig‘ilishida bo'lib o'tadi. Barcha professor-o'qituvchilar hamda ko'ngilli, ilmiy ish olib borayotgan magistranlarimizni taklif qilamiz!

The defense of Shoxista Mahmudova Abdusalomovna's PhD dissertation in philological sciences will take place on the specialty "Uzbek Literature" on the topic "Interpretation of the Creative Image in Contemporary Uzbek Stories and Tales."
The dissertation defense will be held on June 16, 2025, at 12:00 PM at the joint meeting of the Departments of History of Uzbek Literature and Textual Studies, and Literary Theory and Contemporary Literary Process at Tashkent State University of Uzbek Language and Literature named after Alisher Navoi. We invite all professors, teachers, as well as volunteers and graduate students conducting research work!