Alimova Sofiya Ro’zumbayevnaning Iqtisodiyot fanlari bo'yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi “Biznes jarayonlarda innovatsion loyihalarni moliyalashtirish mexanizmlarini takomillashtirish” mavzusida bo'lib o'tadi.
Dissertatsiya ishi himoyasining Yetakchi tashkilotdagi muhokamasi 2025-yil 29-avgust kuni soat 10:00 da "A" bino 103-xonada bo'lishi belgilangan. Barcha professor-o'qituvchilar hamda ko'ngilli, ilmiy ish olib borayotgan magistrantlarimizni taklif qilamiz!
Universitetimizga iqtisodiyot sohasida DSc va PhD himoyalarining yetakchi tashkilot sifatidagi muhokamalari rasmiy xatlar orqali kelmoqda. Bu universitetimizning iqtisodiyot sohasidagi nufuzi va salohiyati yuqori darajada ekanligini bildiradi.

The dissertation defense of Sofiya Ro’zumbayevna Alimova, written to obtain the scientific degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Economics, will be held on the topic “Improving the mechanisms of financing innovative projects in business processes”.
The discussion of the dissertation defense at the Leading Organization is scheduled for August 29, 2025, at 10:00 AM in room 103 of building "A". We invite all professors, teachers, volunteers, and our graduate students conducting scientific research!
Official letters regarding the discussions of DSc and PhD defenses in the field of economics as the leading organization are arriving at our university. This indicates the high prestige and potential of our university in the field of economics.