UzExpoCenter milliy ko‘rgazmalar majmuasida “Banks & Business Expo/Forum 2025” xalqaro forumi bo‘lib o‘tmoqda. Ushbu nufuzli tadbirda Alfraganus universitetining Iqtisodiyot, Turizm va Ijtimoiy fanlar fakultetlari faol ishtirok etmoqda.
Forum Network va Global Expo hamkorligida tashkil etilib, u bank-moliya tizimiga moliyaviy texnologiyalar va innovatsiyalarni joriy etish, hamda kelajak biznes strategiyalarini qo‘llab-quvvatlash maqsadini ko‘zlagan.
Forumda 30 dan ortiq davlatlarning bank xodimlari va biznes sohasi vakillari ishtirok etmoqda.
Talaba yoshlar bilimini boyitish, ilmiy malakasini oshirish va amaliy tajribasini mustahkamlash maqsadida universitetimiz professor-o‘qituvchilari ham mazkur forumda faol qatnashmoqda.

В Национальном выставочном комплексе UzExpoCenter проходит международный форум “Banks & Business Expo/Forum 2025”. В этом престижном мероприятии активно участвуют факультеты экономики, туризма и социальных наук Алфраганус yниверситета.
Форум организован в сотрудничестве с Forum Network и Global Expo с целью внедрения финансовых технологий и инноваций в банковско-финансовую систему, а также поддержки стратегий бизнеса будущего.
В мероприятии принимают участие представители банков и бизнес-сферы более чем из 30 стран.
С целью обогащения знаний студентов, повышения их научной квалификации и закрепления практического опыта, преподаватели нашего университета также активно участвуют в форуме.