Stomatologiya va farmatsiya fakulteti dekani Shohidbek Nishonov boshchiligida navbatdagi fakultet kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilish davomida:
— O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmon va qarorlari, Vazirlar Mahkamasi qarorlari hamda yuqori tashkilotlar buyruqlari ijrosining kafedralardagi holati;
— Talabalarni ishlab chiqarish amaliyotini tashkil etish va uning samaradorligi;
— 2027-yil uchun universitet reytingini oshirish hamda xalqaro hamkorlik yo‘nalishidagi ishlar;
— Professor-o‘qituvchilar tomonidan o‘quv va o‘quv-uslubiy qo‘llanmalar, darsliklar tayyorlash jarayoni;
— Turli tashkiliy va dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Yig‘ilish yakunida belgilangan vazifalarni o‘z vaqtida va sifatli amalga oshirish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.

The next faculty council meeting was held under the leadership of the Dean of the Faculty of Dentistry and Pharmacy, Shohidbek Nishonov.
During the meeting:
— The status of implementation of the decrees and decisions of the President of the Republic of Uzbekistan, decisions of the Cabinet of Ministers, and orders of higher authorities in the departments;
— Organization and effectiveness of students' industrial practice;
— Efforts to improve the university ranking for 2027 and work in the field of international cooperation;
— The process of preparing educational and methodological manuals and textbooks by professors and teachers;
— Various organizational and urgent issues were discussed.
At the end of the meeting, relevant assignments were given to ensure timely and quality implementation of the tasks set.