Alfraganus universiteti Iqtisodiyot fakulteti dekani Jasurbek Qurbonov boshchiligida fakultet professor-o'qituvchilari uchun kengaytirilgan kengash yig'ilishi o'tkazildi.
Kengash davomida kun tartibiga kiritilgan masalalar, jumladan, O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 35 yilligini munosib nishonlash, fakultetda ijro intizomiga rioya etish, 2026/2027-o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rish, 2025/2026 hamda 2026/2027-o‘quv yillari uchun shartnoma shartlarining to‘liq bajarilishini nazorat qilish, shuningdek, fakultet kengashi tarkibini tasdiqlash masalalari muhokama qilindi.

Под руководством декана факультета экономики Университета Альфраганус Джасурбека Курбонова состоялось расширенное заседание совета для профессорско-преподавательского состава факультета.
В ходе заседания были обсуждены вопросы, включённые в повестку дня, в том числе достойное празднование 35-летия Независимости Республики Узбекистан, соблюдение исполнительской дисциплины на факультете, подготовка к 2026/2027 учебному году, контроль за полным выполнением условий договоров на 2025/2026 и 2026/2027 учебные годы, а также утверждение состава совета факультета.