Alfraganus universiteti Stomatologiya va farmatsiya fakulteti Farmatsevtika va kimyo kafedrasi tomonidan Farmatsiya (dori turlari) yo‘nalishi bitiruvchi talabalarining bitiruv malakaviy ishlar himoyasi jarayoni tashkil etildi.
Mazkur jarayonda fakultet dekani, kafedra mudiri hamda Attestatsiya komissiyasi a’zolari ishtirok etib, talabalar tomonidan tayyorlangan bitiruv malakaviy ishlari taqdimotlarini tingladilar
Himoya davomida talabalar o‘zlarining ilmiy izlanishlari, amaliy tadqiqotlari hamda tanlangan mavzular bo‘yicha erishgan natijalarini namoyish etdilar. Attestatsiya komissiyasi tomonidan bitiruv malakaviy ishlarining dolzarbligi, ilmiy-amaliy ahamiyati va talabalarning mavzuni qay darajada o‘zlashtirgani atroflicha baholandi.

Кафедрой фармацевтики и химии стоматологического и фармацевтического факультета Университета Альфраганус была организована защита выпускных квалификационных работ студентов, обучающихся по направлению Фармация (виды лекарств).
В данном процессе приняли участие декан факультета, заведующий кафедрой, а также члены аттестационной комиссии, которые прослушали презентации выпускных квалификационных работ, подготовленных студентами.
Во время защиты студенты продемонстрировали свои научные исследования, практические изыскания и достигнутые результаты по выбранным темам. Аттестационная комиссия всесторонне оценила актуальность выпускных квалификационных работ, их научно-практическую значимость и степень усвоения студентами темы.