Alfraganus universiteti Stomatologiya va farmatsiya fakulteti Farmatsevtika va kimyo kafedrasi tomonidan Farmatsiya (dori turlari) yo‘nalishi bitiruvchi talabalarining bitiruv malakaviy ishlar himoyasi jarayoni tashkil etildi.
Mazkur jarayonda fakultet dekani, kafedra mudiri hamda Attestatsiya komissiyasi a’zolari ishtirok etib, talabalar tomonidan tayyorlangan bitiruv malakaviy ishlari taqdimotlarini tingladilar
Himoya davomida talabalar o‘zlarining ilmiy izlanishlari, amaliy tadqiqotlari hamda tanlangan mavzular bo‘yicha erishgan natijalarini namoyish etdilar. Attestatsiya komissiyasi tomonidan bitiruv malakaviy ishlarining dolzarbligi, ilmiy-amaliy ahamiyati va talabalarning mavzuni qay darajada o‘zlashtirgani atroflicha baholandi.

The process of defending graduation qualification works of students graduating from the Pharmacy (types of drugs) direction was organized by the Department of Pharmacy and Chemistry of the Faculty of Dentistry and Pharmacy at Alfraganus University.
The faculty dean, head of the department, and members of the Attestation Commission participated in this process and listened to the presentations of the graduation qualification works prepared by the students.
During the defense, the students demonstrated their scientific research, practical studies, and the results they achieved on the selected topics. The Attestation Commission thoroughly evaluated the relevance, scientific and practical significance of the graduation qualification works, and the extent to which the students mastered the topic.