Alfraganus universiteti Filologiya fakultetida fakultet kengashining navbatdagi kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilish fakultet dekani Davranbek Nasirov boshchiligida o‘tkazildi.
Unda ta’lim jarayoni samaradorligini oshirish, o‘quv-uslubiy va ilmiy faoliyatni rivojlantirish hamda talabalar bilan ishlash tizimini takomillashtirish masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, universitet Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Saidova Zuhra Narzullayevna xotin-qizlar uchun yaratilgan imkoniyatlar, odob-axloq qoidalari, milliy qadriyatlar hamda muomala va kiyinish madaniyati haqida ma’lumot berdi.
Yig‘ilishda xorijiy tillardan dars beradigan professor-o‘qituvchilarning C1 darajadagi sertifikatlarga ega bo‘lishi, bitiruvchi talabalarni ishga joylashtirish hamda akademik qarzdor talabalar uchun yozgi o‘qishlarni tashkil etish masalalari ham ko‘rib chiqildi.

В факультете филологии Университета Альфрагануса состоялось очередное расширенное заседание Совета факультета под руководством декана Давранбека Насирова.
В ходе заседания были обсуждены вопросы повышения эффективности образовательного процесса, развития учебно-методической и научной деятельности, а также совершенствования системы работы со студентами. Также председатель Женского консультативного совета университета Зухра Нарзуллаевна Саидова представила информацию о возможностях, созданных для женщин, нормах поведения, национальных ценностях, а также культуре общения и внешнего вида.
Кроме того, были рассмотрены вопросы наличия у преподавателей иностранных языков сертификатов уровня C1, трудоустройства выпускников, а также организации летнего обучения для студентов с академической задолженностью.