2025-yil 19-aprel kuni Filologiya fakultetida “Yoshlarga xorijiy tillarni o‘rgatishda innovatsion yondashuv: muammo va yechimlar” mavzusida I - amaliy talabalar anjumani bo‘lib o‘tdi.
Mazkur ilmiy anjumanning asosiy maqsadi — Uchinchi Renessans davrida Yangi O‘zbekiston yoshlari orasida ilmiy izlanishlarga bo‘lgan qiziqishni kuchaytirish, zamonaviy muammolarga innovatsion yondashuv asosida yechim topish, shuningdek, talabalar o‘rtasida bilim va tajriba almashinuvi, xalqaro aloqalarni mustahkamlashdan iborat bo‘ldi.
Anjuman doirasida nafaqat respublikamizdagi yetakchi oliy ta’lim muassasalari, balki zoom platformasi orqali xorijiy universitetlarda tahsil olayotgan iqtidorli talabalar ham o‘z ilmiy g‘oyalari va izlanish natijalari bilan ishtirok etdilar. Bu esa anjumanni chinakam ilmiy platformaga aylantirdi.
Tadbir jarayonlari “O‘zbekiston-24” telekanali tomonidan tasvirga olinib, keng jamoatchilik e’tiboriga havola etildi.

On April 19, 2025, the 1st Practical Student Conference on the topic "Innovative Approaches in Teaching Foreign Languages to Youth: Problems and Solutions" was held at the Faculty of Philology.
The main purpose of this scientific conference was to increase young people’s interest in scientific research in the era of the Third Renaissance, to find solutions to modern problems through innovative approaches, as well as to promote knowledge and experience exchange among students and strengthen international cooperation.
Within the framework of the conference, not only students from leading higher educational institutions of our republic, but also talented students studying at foreign universities participated via the Zoom platform, presenting their scientific ideas and research findings. This turned the conference into a truly scientific platform.