2025-yil 19-aprel kuni Filologiya fakultetida “Yoshlarga xorijiy tillarni o‘rgatishda innovatsion yondashuv: muammo va yechimlar” mavzusida I - amaliy talabalar anjumani bo‘lib o‘tdi.
Mazkur ilmiy anjumanning asosiy maqsadi — Uchinchi Renessans davrida Yangi O‘zbekiston yoshlari orasida ilmiy izlanishlarga bo‘lgan qiziqishni kuchaytirish, zamonaviy muammolarga innovatsion yondashuv asosida yechim topish, shuningdek, talabalar o‘rtasida bilim va tajriba almashinuvi, xalqaro aloqalarni mustahkamlashdan iborat bo‘ldi.
Anjuman doirasida nafaqat respublikamizdagi yetakchi oliy ta’lim muassasalari, balki zoom platformasi orqali xorijiy universitetlarda tahsil olayotgan iqtidorli talabalar ham o‘z ilmiy g‘oyalari va izlanish natijalari bilan ishtirok etdilar. Bu esa anjumanni chinakam ilmiy platformaga aylantirdi.
Tadbir jarayonlari “O‘zbekiston-24” telekanali tomonidan tasvirga olinib, keng jamoatchilik e’tiboriga havola etildi.

19 апреля 2025 года на факультете филологии прошла I практическая студенческая конференция на тему: «Инновационный подход в обучении молодежи иностранным языкам: проблемы и решения».
Основная цель данной научной конференции заключалась в усилении интереса молодежи Нового Узбекистана к научным исследованиям в эпоху Третьего Ренессанса, поиске решений современных проблем на основе инновационного подхода, а также в обмене знаниями и опытом между студентами и укреплении международных связей.
В рамках конференции приняли участие не только студенты ведущих высших учебных заведений нашей республики, но и талантливые студенты, обучающиеся в зарубежных университетах, подключившиеся через платформу Zoom. Они представили свои научные идеи и результаты исследований, что превратило конференцию в настоящую научную платформу.