Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi Ijtimoiy-ma’naviy tadqiqotlar instituti tomonidan "Ijtimoiy faollikka tayangan taraqqiyotga erishning ma’naviy asoslari" mavzusida ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Alfraganus universiteti rektori M. Maxmudov boshchiligidagi Ijtimoiy fanlar fakulteti professor-o‘qituvchilari o‘z ma’ruzalari bilan faol ishtirok etdilar.
Konferensiya yakunida hamkorlik memorandumi imzolandi. Ushbu kelishuvga binoan, endilikda Ijtimoiy fanlar fakulteti talabalari institutda o‘z amaliyotlarini o‘tash, ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Bu hamkorlik nafaqat ta’lim sifati, balki talabalarning amaliy bilim va tajribasini oshirishda muhim bosqich bo‘ladi.

A scientific-practical conference on the topic “Spiritual Foundations of Achieving Development Based on Social Activity” was held by the Institute of Socio-Spiritual Research under the Republican Center for Spirituality and Enlightenment.
Professors and lecturers of the Faculty of Social Sciences at Alfraganus University, led by Rector M. Maxmudov, actively participated with their presentations.
At the end of the conference, a cooperation memorandum was signed. According to this agreement, students of the Faculty of Social Sciences will now have the opportunity to undergo internships and conduct scientific research at the Institute.
This partnership represents an important step toward enhancing not only the quality of education but also the practical knowledge and experience of students.