Alfraganus universiteti Iqtisodiyot fakultetida fakultet kengashining navbatdagi kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Mazkur yig‘ilish fakultet dekani Jasurbek Kurbonov boshchiligida tashkil etildi.
Yig‘ilish davomida ta’lim jarayoni samaradorligini oshirish, o‘quv-uslubiy va ilmiy faoliyatni rivojlantirish, shuningdek, talabalar bilan ishlash tizimini takomillashtirish masalalari muhokama etildi. Shuningdek, universitet Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Zuhra Saidova tomonidan xotin-qizlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, odob-axloq qoidalari, milliy qadriyatlar hamda muomala va kiyinish madaniyati yuzasidan ma’lumot berildi.
Bundan tashqari, yig‘ilishda ilmiy salohiyatni oshirish, bitiruvchi talabalarni ish bilan ta’minlash, darslarga kechikish va sababsiz dars qoldirish holatlarining oldini olish hamda bu borada tizimli ishlarni yo‘lga qo‘yish masalalari ham ko‘rib chiqildi.
Yig‘ilish yakuniga ko‘ra, muhokama qilingan masalalar yuzasidan aniq vazifalar belgilab olinib, ularning ijrosini ta’minlash bo‘yicha mas’ullar biriktirildi.

An extended meeting of the Faculty Council was held at the Faculty of Economics of Alfraganus University under the leadership of Dean Jasurbek Kurbonov.
During the meeting, issues related to improving the effectiveness of the educational process, developing academic and scientific activities, and enhancing the system of working with students were discussed. In addition, Chairperson of the University Women’s Advisory Council, Zuhra Saidova, provided information on the conditions created for women, ethical standards, national values, and the culture of communication and dress.
Furthermore, topics such as increasing scientific capacity, ensuring employment of graduating students, preventing lateness and unexcused absences, and establishing systematic measures in this regard were also considered.
As a result of the meeting, specific tasks were outlined, and responsible persons were assigned to ensure their implementation.