Alfraganus universiteti “AFU mind care” klubi rahbari tomonidan Jizzax viloyatidagi 22-maktabda targ‘ibot tadbiri hamda “Stress va uni boshqarish” mavzusida seminar-trening tashkil etildi.
Tadbir davomida o‘quvchilarga stress holatlarini to‘g‘ri anglash, ularni boshqarish usullari, ruhiy salomatlikni saqlash hamda motivatsiyani oshirish bo‘yicha foydali tavsiyalar berildi.
Shuningdek o‘quvchilarga Alfraganus universitetining ta’lim yo‘nalishlari, rektor granti, davlat va universitet stipendiyalarini olish imkoniyatlari, zamonaviy o‘quv dasturlari hamda talabalarga yaratilgan sharoitlar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

В университете Альфраганус руководителем клуба “AFU mind care” была организована пропагандистская акция в 22-й школе Джизакской области, а также семинар-тренинг на тему “Стресс и его управление”.
В ходе мероприятия учащимся были даны полезные рекомендации по правильному пониманию стрессовых состояний, методам их управления, сохранению психического здоровья и повышению мотивации.
Кроме того, учащимся была предоставлена подробная информация о образовательных направлениях университета Альфраганус, гранте ректора, возможностях получения государственных и университетских стипендий, современных учебных программах и условиях, созданных для студентов.