Alfraganus universitetining “Tibbiyotda Zakovat” hamda “AFU Al Qalam” klublari rahbarlari hamkorligida Yunusobod tumanidagi 271-sonli umumta’lim maktabida targ‘ibot ishlari tashkil etildi.
Tashrif davomida o‘quvchilar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, ularning bilim olishga bo‘lgan qiziqishini oshirish, kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish hamda yoshlarni intellektual va ijodiy faoliyatga jalb etish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, o‘quvchilarga universitetdagi klub faoliyati, mavjud imkoniyatlar hamda turli yo‘nalishlarda tashkil etilayotgan loyihalar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

В сотрудничестве с руководителями клубов «Интеллект в медицине» и «AFU Al Qalam» Университета Альфраганус была организована пропагандистская работа в общеобразовательной школе №271 Юнусабадского района.
Во время визита был проведён открытый диалог с учениками, уделено особое внимание вопросам повышения их интереса к обучению, развитию культуры чтения и привлечению молодёжи к интеллектуальной и творческой деятельности.
Также ученикам была предоставлена подробная информация о деятельности клубов в университете, имеющихся возможностях и различных проектах, организуемых в разных направлениях.