Alfraganus universiteti rahbariyati delegatsiyasi Koreya Respublikasining Namseoul universiteti prezidenti va ushbu universitetning xalqaro aloqalar bo‘limi vakillari bilan hamkorlik uchrashuvini o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida hamkorlik aloqalarini rivojlantirish maqsadida qisqa va uzoq muddatli professor-o‘qituvchilar hamda talabalar almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish, qo‘shma ta’lim dasturlarini joriy etish, shuningdek, hammualliflikda ilmiy maqolalarni chop etish bo‘yicha masalalar ko‘rib chiqildi.
Bundan tashqari, tashrif doirasida rahbariyat delegatsiyasi uchun maxsus tur tashkil etilib, Namseoul universitetining zamonaviy kampuslari, o‘quv binolari, qishloq xo‘jaligiga yo‘naltirilgan issiqxonalar hamda dasturiy injiniring bo‘yicha amaliyot maskanlari bilan tanishtirildi.

Делегация руководства Алфраганус yниверситета провела встречу по сотрудничеству с президентом Университета Намсеул Республики Корея и представителями отдела международных связей этого университета.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития партнёрских отношений, в частности запуск краткосрочных и долгосрочных программ обмена преподавателями и студентами, внедрение совместных образовательных программ, а также публикация научных статей в соавторстве.
Кроме того, в рамках визита для делегации была организована специальная экскурсия, в ходе которой они ознакомились с современными кампусами Университета Намсеул, учебными корпусами, теплицами, ориентированными на сельское хозяйство, и практическими площадками по программной инженерии.