Alfraganus universiteti rahbariyati delegatsiyasi Koreya Respublikasining Namseoul universiteti prezidenti va ushbu universitetning xalqaro aloqalar bo‘limi vakillari bilan hamkorlik uchrashuvini o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida hamkorlik aloqalarini rivojlantirish maqsadida qisqa va uzoq muddatli professor-o‘qituvchilar hamda talabalar almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish, qo‘shma ta’lim dasturlarini joriy etish, shuningdek, hammualliflikda ilmiy maqolalarni chop etish bo‘yicha masalalar ko‘rib chiqildi.
Bundan tashqari, tashrif doirasida rahbariyat delegatsiyasi uchun maxsus tur tashkil etilib, Namseoul universitetining zamonaviy kampuslari, o‘quv binolari, qishloq xo‘jaligiga yo‘naltirilgan issiqxonalar hamda dasturiy injiniring bo‘yicha amaliyot maskanlari bilan tanishtirildi.

The leadership delegation of Alfraganus University held a cooperation meeting with the president of Namseoul University of the Republic of Korea and representatives of the university’s international relations department.
During the meeting, discussions were held on launching short- and long-term faculty and student exchange programs, introducing joint academic programs, and publishing co-authored scientific articles to further strengthen collaborative ties.
Additionally, as part of the visit, a special tour was organized for the delegation, during which they were introduced to Namseoul University’s modern campuses, academic buildings, agriculture-oriented greenhouses, and software engineering training facilities.