Alfraganus universiteti vakillari hamda Malayziyaning Universiti Putra Malaysia (UPM) universitetining Biznes va iqtisodiyot fakulteti dotsenti Dr.Mazlina Mustapha o'rtasida uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuvda bakalavr va magistratura dasturlari, tadqiqotlar, talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvi, Scopusdagi jurnallar bilan hamkorlik, ilmiy maqolalar va anjumanlar chop etish, online vebinarlar tashkil etish hamda xalqaro reytinglar faoliyatini rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Yakunda universitetlar o'rtasida xalqaro va akademik faoliyat yo'nalishlarida hamkorlik masalalari kelishib olindi.

Состоялась встреча между представителями Алфраганус университета и доцентом факультета бизнеса и экономики Университета Путра Малайзии (UPM) доктором Мазлиной Мустафой.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся бакалавриата и магистратуры, научных исследований, обмена студентами и преподавателями, сотрудничества с журналами, индексируемыми в Scopus, публикации научных статей и конференций, организации онлайн-вебинаров и развития деятельности, связанной с международными рейтингами.
По итогам встречи было достигнуто соглашение о сотрудничестве между университетами в международной и академической сферах.