“Boʻlajak  oʻqituvchilarda estetik xususiyatlarni rivojlantirishda  Kamoliddin Behzodning maʼnaviy merosidan foydalanish metodikasi”, mavzusida
Masharipova Xusnibon Farxodovnaning 13.00.02 - Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi ixtisosligi bо‘yicha “Boʻlajak  oʻqituvchilarda estetik xususiyatlarni rivojlantirishda  Kamoliddin Behzodning maʼnaviy merosidan foydalanish metodikasi(falsafiy fanlar misolida)”,  mavzusidagi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi Alfraganus university huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/25.08.2025.Ped.193.02 raqamli Ilmiy kengashning 2025-yil 7-yanvar kuni soat 1400 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

On the topic “Methodology of using spiritual heritage of Kamoliddin Behzod in developing aesthetic qualities in future teachers
Masharipova Khusnibon Farxodovna’s  defense of the dissertation that is on the topic “Methodology  for Using the Spiritual Heritage of Kamoliddin Behzod in the Development of Aesthetic Qualities of Future Teachers (on the Example of Philosophical Disciplines)”  by specialty of 13.00.02 – Theory and Methodology of Education and Upbringing (Philosophical Sciences) the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Pedagogical Sciences in the specialty will take place at the meeting of the Scientific Council numbered PhD.03/25.08.2025.Ped.193.02 for awarding academic degrees at Alfraganus University on January 7, 2024, at 14:00.