Alfraganus universitetining “Mehr tour” klubi tomonidan talabalardan yig’ilgan o’qilgan kitoblar, qo’l ishlari, eski buyumlar, hunarmandchilik namunalari ko’ngillilar orasida kim ochdi savdosi orqali sotildi.
Ushbu klub ham boshqa klublar kabi talabalar boshqaruvidagi klub bo’lib, uning faoliyatiga birorta professor-o’qituvchi yoki rahbariyat vakillari aralashmaydi. Yig’ilgan pullar talabalar komissiyasi tomonidan hisoblab chiqilib turli sovg’a, kerakli buyumlar sotib olinadi va mehribonlik uylariga topshiriladi.
Bundan tashqari talabalar o’z ijodiy chiqishlari, teatrlar, konsert dasturlarini ham namoyish etadilar.

В Алфраганус университете клуб "Mehr Tour" организовал благотворительный аукцион среди волонтеров, на котором были проданы пожертвованные студентами книги, рукоделие, старые вещи и образцы ремесленного искусства.
Как и другие клубы, этот клуб полностью управляется студентами, без вмешательства преподавателей или администрации университета. Собранные средства подсчитываются студенческой комиссией и направляются на покупку подарков и необходимых вещей, которые затем передаются в детские дома.
Кроме того, студенты представляют свои творческие выступления, такие как театральные постановки и концерты.