Alfraganus universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Nozim Mo‘minov hamda Tibbiyot fakulteti dekani Ozodjon Kuliyev Ozarbayjonning "Organization of Medical Projects (OMP) LLC" kompaniyasi asoschisi va direktori Samir Ibadov, "Azestetik Group MJCH" kompaniya rahbari Fariz Memmedovlar o'rtasida uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida ikki tomonlama hamkorlikni yo'lga qo'yish, tibbiyot yo‘nalishida zamonaviy texnologiyalarni universitet klinikasiga joriy etish hamda ularni talabalarning amaliyotda qo‘llashlari uchun shart-sharoit yaratish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida joriy yilning oktyabr oyida bo‘lib o‘tadigan xalqaro konferensiyada Alfraganus universiteti hamkorligida o'tkazish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

A meeting was held between Nozim Muminov, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations of Alfraganus University, Ozodjon Kuliyev, Dean of the Faculty of Medicine, and Samir Ibadov, founder and director of “Organization of Medical Projects (OMP) LLC”, as well as Fariz Mammadov, head of “Azestetik Group LLC”.
During the meeting, the parties discussed establishing bilateral cooperation, introducing modern technologies into the university clinic, and creating conditions for students to apply these technologies in practice.
At the end of the meeting, an agreement was reached to jointly organize an international conference in cooperation with Alfraganus University in October of this year.