Alfraganus universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Nozim Mo‘minov hamda Tibbiyot fakulteti dekani Ozodjon Kuliyev Ozarbayjonning "Organization of Medical Projects (OMP) LLC" kompaniyasi asoschisi va direktori Samir Ibadov, "Azestetik Group MJCH" kompaniya rahbari Fariz Memmedovlar o'rtasida uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida ikki tomonlama hamkorlikni yo'lga qo'yish, tibbiyot yo‘nalishida zamonaviy texnologiyalarni universitet klinikasiga joriy etish hamda ularni talabalarning amaliyotda qo‘llashlari uchun shart-sharoit yaratish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida joriy yilning oktyabr oyida bo‘lib o‘tadigan xalqaro konferensiyada Alfraganus universiteti hamkorligida o'tkazish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

Состоялась встреча проректора по научной работе и инновациям Алфраганус университета Нозима Муминова и декана медицинского факультета Озоджона Кулиева с основателем и директором компании "Organization of Medical Projects (OMP) LLC" Самиром Ибадовым и руководителем компании "Azestetik Group" Фаризом Мамедовым.
В ходе встречи обсуждались вопросы установления двустороннего сотрудничества, внедрения современных технологий в клинику университета, а также создания условий для практического применения этих технологий студентами.
По итогам встречи была достигнута договоренность о проведении международной конференции в октябре текущего года при участии Алфраганус университета.