21-oktabr – O‘zbek tili bayrami kuni munosabati bilan Alfraganus universiteti Ijtimoiy fanlar fakultetining bir guruh iqtidorli talabalari tyutorlar J. Baxtiyorov va G. Sattorova boshchiligida Bangladesh elchixonasiga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida Bangladesh elchisi Muhammad Monirul Islom janoblari bilan o‘zbek tili, adabiyoti va madaniyati haqida samimiy suhbat bo‘lib o‘tdi.
Tadbir yoshlar uchun xalqaro muloqot, madaniyatlararo do‘stlik va tilga hurmat tuyg‘usini yanada kuchaytiruvchi muhim uchrashuv bo‘ldi.

В честь 21 октября — Дня узбекского языка, группа талантливых студентов факультета социальных наук Университета Альфраганус под руководством тьюторов Д. Бахтиярова и Г. Сатторовой посетила посольство Бангладеш.
Во время визита состоялась тёплая беседа с Чрезвычайным и Полномочным Послом Бангладеш господином Мухаммадом Монирул Исламом, посвящённая узбекскому языку, литературе и культуре.
Эта встреча стала важным событием, укрепившим международный диалог, дружбу между культурами и уважение к родному языку среди молодёжи.