Alfraganus universiteti Pedagogika fakulteti abituriyentlarni quyidagi bakalavriat yo‘nalishlari bo‘yicha o‘qishga taklif qiladi:
— Pedagogika
— Boshlang‘ich ta’lim
— Maktabgacha ta’lim
— Maxsus pedagogika (logopediya)
— Psixologiya
Mazkur yo‘nalishlar bo‘yicha ta’lim olgan bitiruvchilar maktabgacha, maktab va maxsus ta’lim muassasalarida, ijtimoiy sohalarda, psixologik xizmat va konsalting markazlarida, nodavlat tashkilotlar va boshqa turli sohalarda o‘z faoliyatini davom ettirishi mumkin.
Darslar yuqori malakali ustozlar tomonidan olib boriladi, interaktiv metodlar, amaliy mashg‘ulotlar va zamonaviy texnologiyalar bilan boyitilgan.

Факультет педагогики Алфраганус yниверситета приглашает абитуриентов на обучение по следующим направлениям бакалавриата:
— Педагогика
— Начальное образование
— Дошкольное образование
— Специальная педагогика (логопедия)
— Психология
Выпускники данных направлений могут продолжить свою профессиональную деятельность в учреждениях дошкольного, школьного и специального образования, в социальных сферах, в службах психологической помощи и консалтинговых центрах, в неправительственных организациях и в других различных областях.
Занятия проводятся высококвалифицированными преподавателями, с применением интерактивных методов, практических занятий и современных технологий.