Alfraganus universiteti Xotin-qizlar mashalat Kengashi, Munitsipal profilaktika katta inspektori hamda tyutorlar tomonidan fakultet talabalariga targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir davomida internet tarmoqlaridagi taqiqlangan va zararli kanallarga kirib qolmaslik, turli ekstremistik va radikal guruhlarga qo‘shilmaslik, ularning salbiy oqibatlari haqida batafsil tushuntirish ishlari olib borildi.
Shuningdek, talabalarga hushyorlikni oshirish, axborot xavfsizligiga rioya qilish hamda bo‘sh vaqtni mazmunli tashkil etish bo‘yicha tavsiyalar berildi.

Для студентов факультета было проведено профилактическое мероприятие с участием Женского консультативного совета Университета Альфраганус, старшего инспектора муниципальной профилактики и тьюторов.
В ходе мероприятия студентам подробно разъяснили необходимость избегать запрещённых и вредоносных интернет-каналов, не вступать в экстремистские и радикальные группы, а также рассказали о негативных последствиях таких действий.
Также студентам были даны рекомендации по повышению бдительности, соблюдению информационной безопасности и эффективной организации свободного времени.