Qozog‘iston Respublikasi Ostana Tibbiyot universiteti Farmatsiya fakulteti katta o‘qituvchisi Toyshubekova Nursulu Serikkaziyevna rahbarligida Farmatsiya yo‘nalishi talabalari Alfraganus universiteti Tibbiyot fakulteti amaliyot bazalarida malakaviy amaliyot o‘tash maqsadida tashrif buyurdilar.
Dastlab universitet faoliyati, mavjud ta’lim yo‘nalishlari va zamonaviy o‘quv-laboratoriya bazalari bilan yaqindan tanishtirildi. Shuningdek, mehmonlar farmatsevtika yo‘nalishidagi talabalarning amaliy mashg‘ulotlarini kuzatishdi va tajriba almashish maqsadida kafedra professor-o‘qituvchilari bilan muloqot qildilar.
Tashrif davomida ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida ilmiy-amaliy hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash, talabalar almashinuvi va o‘qituvchilar tajriba almashinuvi kabi istiqbolli yo‘nalishlar yuzasidan kelishuvlarga erishildi.

Под руководством Тойшубековой Нурсулу Серикказиевны, старшего преподавателя факультета фармации Астанинского медицинского университета Республики Казахстан, студенты фармацевтического направления прибыли в Алфраганус yниверситет для прохождения квалификационной практики на клинических базах медицинского факультета.
В начале визита гостей ознакомили с деятельностью университета, существующими образовательными направлениями и современными учебно-лабораторными базами. Также они наблюдали за практическими занятиями студентов-фармацевтов и провели встречи с преподавателями кафедры в целях обмена опытом.
В ходе визита были достигнуты договорённости о дальнейшем укреплении научно-практического сотрудничества между двумя вузами, включая студенческий обмен и обмен опытом между преподавателями в рамках перспективных направлений взаимодействия.