Alfraganus universitetida talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, qiziqish va iste’dodlarini rivojlantirish maqsadida turli klub va to‘garaklar faoliyat yuritadi.
Universitetda sport musobaqalari, intellektual o‘yinlar va zakovat bellashuvlari, ijodiy tanlovlar, madaniy-ma’rifiy tadbirlar, startap va innovatsion loyihalar, shuningdek, yoshlar uchrashuvlari hamda treninglar muntazam tashkil etib boriladi.
Mazkur faoliyatlar talabalarga bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirish, bo‘sh vaqtlarini samarali o‘tkazish, yangi do‘stlar orttirish hamda o‘z salohiyatini namoyon etish uchun keng imkoniyatlar yaratadi.

В университете Альфраганус действуют различные клубы и кружки, направленные на содержательное проведение свободного времени студентов, развитие их интересов и талантов.
В университете регулярно проводятся спортивные соревнования, интеллектуальные игры и конкурсы эрудиции, творческие конкурсы, культурно-просветительские мероприятия, стартапы и инновационные проекты, а также встречи молодежи и тренинги.
Эти мероприятия предоставляют студентам широкие возможности для развития знаний и навыков, эффективного проведения свободного времени, заведения новых друзей и проявления своего потенциала.