Alfraganus universiteti Jismoniy tarbiya va sport fakulteti magistranti Ozoda Sobirjonova Mo‘g‘uliston poytaxti Ulan-Bator shahrida o‘tkazilgan taekvondo WT bo‘yicha kattalar o‘rtasidagi Osiyo chempionatida muvaffaqiyatli ishtirok etdi.
Musobaqa davomida sportchimiz o‘z vazn toifasidagi barcha raqiblarini mag‘lub etib, faxrli oltin medalni qo‘lga kiritdi hamda Osiyo chempioni degan sharafli nomga sazovor bo‘ldi.
Alfraganus universiteti jamoasi nomidan Ozoda Sobirjonovani ushbu yuksak yutuq bilan samimiy tabriklaymiz va kelgusi faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz.

Магистрант факультета физического воспитания и спорта Университета Альфраганус Озода Собирджонова успешно выступила на чемпионате Азии по тхэквондо WT среди взрослых, который проходил в столице Монголии, Улан-Баторе.
В ходе соревнований наша спортсменка победила всех соперников в своей весовой категории, завоевала почетное золотое медаль и получила звание чемпиона Азии.
От имени команды Университета Альфраганус искренне поздравляем Озоду Собирджонову с этим высоким достижением и желаем больших успехов в дальнейшей деятельности.