Alfraganus universiteti Turizm fakulteti talabalari dual ta’lim dasturiga asosan turistik biznes subyektlari bazasidagi amaliy mashg‘ulotlarda faol qatnashmoqda. Xususan, “Wyndham Tashkent Hotel” mehmonxonasida nomerlarni bron qilish, turistlarni ro‘yxatga olish, joylashtirish va ovqatlanish xizmatlarini taqdim etish yuzasidan amaliy ko‘nikmalar o‘zlashtirildi.
Shu bilan birga, talabalar “Huzur Travel” turistik agentligida korporativ mijozlar bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatish, turlarni avtomatik tasniflash, to‘lovlarni amalga oshirish va raqamli marketing vositalaridan foydalanish bo‘yicha operatsion boshqaruv kompetensiyalariga ega bo‘lishdi.
Dual ta’lim mashg‘ulotlari talabalarni turistik kompaniyalar va mehmonxonalar uchun yuqori malakali mutaxassis sifatida tayyorlab borishga xizmat qilmoqda.

Студенты факультета туризма Университета Альфраганус активно участвуют в практических занятиях в рамках дуальной образовательной программы, проходящих на базе туристических предприятий. В частности, в гостинице “Wyndham Tashkent Hotel” студенты приобрели практические навыки по бронированию номеров, регистрации туристов, размещению и организации питания.
Кроме того, во время стажировки в туристическом агентстве “Huzur Travel” студенты освоили операционные управленческие компетенции, включая работу с корпоративными клиентами, автоматическую классификацию туров, проведение платежей и использование инструментов цифрового маркетинга.
Дуальная система обучения способствует подготовке студентов как высококвалифицированных специалистов для туристических компаний и гостиничного бизнеса.