Alfraganus universiteti Filologiya fakulteti dekani Davron Nosirov hamda universitet rektorining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi Zuhra Saidovalar bilan 2026-yilda yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirish yuzasidan tasdiqlangan chora-tadbirlar dasturiga muvofiq "Ibrat farzandlari" nodavlat notijorat tashkiloti Kadrlar bo‘limi boshlig‘i Javlonbek Mirzayev hamda "Mutolaa" loyihasining korporativ va tashkilotlar bilan ishlash bo‘yicha menejeri Ulug‘bek Qobiljonov ishtirokida uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuv davomida xodimlarning xorijiy tillarni o‘rganish, zamonaviy kasblarni egallash hamda kitob mutolaasiga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirish hamda loyihalarning maqsadi, taqdim etayotgan imkoniyatlari va ulardan samarali foydalanish tartibi haqida batafsil ma’lumot berdilar.
Tadbir yakunida loyiha vakillari tomonidan barcha ishtirokchilarga "Ibrat farzandlari" va "Mutolaa" platformalarining 3 oylik Premium obunalari taqdim etildi.

В соответствии с утверждённой программой мероприятий по реализации государственной политики в отношении молодёжи на 2026 год состоялась встреча с участием декана факультета филологии Университета Альфраганус Даврона Носирова, советника ректора по вопросам женщин Зухры Саидовой, начальника отдела кадров негосударственной некоммерческой организации «Ibrat Farzandlari» Жавлонбека Мирзаева, а также менеджера по работе с корпоративными клиентами и организациями проекта «Mutolaa» Улугбека Кобилжонова.
В ходе встречи участникам подробно рассказали о возможностях изучения иностранных языков, освоения современных профессий и развития культуры чтения среди сотрудников. Также были представлены цели проектов, их возможности и порядок эффективного использования предлагаемых образовательных платформ.
По завершении мероприятия представители проектов предоставили всем участникам 3-месячные Premium-подписки на платформы «Ibrat Farzandlari» и «Mutolaa».