Alfraganus universiteti professor-o‘qituvchilari akademik almashinuv dasturi doirasida Turkiyaning Balıkesir universitetida bo‘lib turibdi.
Tashrif davomida universitet rektori, professor Yücer Oğurlı bilan rasmiy uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuvda oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi hamkorlikni yanada kengaytirish, birgalikda ilmiy maqolalar chop etish, xalqaro ilmiy konferensiyalar tashkil qilish hamda madaniy-ma’rifiy yo‘nalishlarda o‘zaro aloqalarni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Mazkur uchrashuv kelgusida qo‘shma loyihalar va akademik aloqalarni yanada mustahkamlashga xizmat qilishi ta’kidlandi.

Профессорско-преподавательский состав Университета Альфрагануса находится в Университете Балыкесир (Турция) в рамках программы академического обмена.
В ходе визита состоялась официальная встреча с ректором университета, профессором Юджером Огурлы. Стороны обсудили вопросы расширения сотрудничества между вузами, совместной публикации научных статей, организации международных научных конференций, а также развития взаимодействия в культурно-просветительской сфере.
Было отмечено, что данная встреча послужит дальнейшему укреплению совместных проектов и академических связей.