Rossiya Federatsiyasining B.N. Yelsin nomidagi Ural Federal universitetida o‘tkazilayotgan "Yozgi universitet – 2025–2026" xalqaro ta’lim loyihasi doirasida Alfraganus universiteti Stomatologiya va farmatsiya fakulteti talabalari fakultetning yoshlar bilan ishlash, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha mas’ul xodimi Shohida Yuldasheva boshchiligida xalqaro o‘quv mashg‘ulotlarida faol ishtirok etmoqda.
Navbatdagi dars "Innovatsion texnologiyalar zamon tasarrufida" mavzusida to‘liq ingliz tilida o‘tkazildi. Mashg‘ulot davomida ishtirokchilar tomonidan berilgan savollarga ingliz tilida javob berilib, talabalarimiz xalqaro muloqot ko‘nikmalarini yana bir bor namoyon etdilar.

В рамках международной образовательной программы "Летний университет – 2025–2026", проводимой Уральским федеральным университетом имени Б.Н. Ельцина Российской Федерации, студенты стоматологического и фармацевтического факультетов Университета Альфраганус активно участвуют в международных учебных мероприятиях под руководством Шахиды Юлдашевой, ответственной за работу с молодежью и духовно-просветительскую деятельность факультета.
Следующее занятие, посвященное теме "Инновационные технологии в эпоху перемен", было проведено полностью на английском языке. В ходе занятия участники задавали вопросы на английском языке, и наши студенты еще раз продемонстрировали свои навыки международного общения.