Alfraganus universiteti Filologiya fakulteti, Sharq filologiyasi kafedrasi, Arab filologiyasi yo‘nalishi 4-bosqich, 22-2-guruh talabasi Kamola Robixonova dunyoning nufuzli oliy ta'lim muassasalaridan biri bo‘lgan Malik Xolid universitetining "Xalqaro siyosat" magistratura yo‘nalishiga 100 foizlik grant asosida o‘qishga qabul qilindi.
Ushbu yutuqning yana bir muhim jihati shundaki, so‘nggi 10 yil davomida O‘zbekistondan Malik Xolid universitetining magistratura bosqichiga qabul qilingan ilk talaba aynan Alfraganus universiteti talabasi bo‘ldi.

Студентка 4 курса, группы 22-2, направления арабской филологии кафедры восточной филологии факультета филологии Университета Альфраганус Камола Робихонова была принята на обучение по магистерской программе «Международная политика» в одном из престижных мировых высших учебных заведений — Университете Малик Халид на основе 100% гранта.
Еще одним важным аспектом этого достижения является то, что за последние 10 лет первый студент из Узбекистана, принятый на магистратуру Университета Малик Халид, оказался именно студентом Университета Альфраганус.