Alfraganus universiteti Stomatologiya va farmatsiya fakulteti, Stomatologiya kafedrasi tomonidan “Medplus” loyihasi doirasida “Xirurgik stomatologiya” mavzusida master-klass tashkil etildi.
Master-klass davomida ma’ruzachilar Yusuf Saidg‘aniyev, Bekzod Olimboyev hamda Muxlisa Murodullayevalar tomonidan talabalar uchun mavzu yuzasidan nazariy va amaliy bilimlar taqdim etildi.
Tadbir jarayonida zamonaviy stomatologik yondashuvlar, xirurgik amaliyotning muhim jihatlari hamda kasbiy ko‘nikmalar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

В рамках проекта «Medplus» на стоматологическом факультете и фармацевтическом факультете Университета Альфраганусa, кафедрой стоматологии был организован мастер-класс на тему «Хирургическая стоматология».
Во время мастер-класса лекторы Юсуф Саидганиев, Бекзод Олимбоев и Мухлиса Муродуллаева представили студентам теоретические и практические знания по теме.
В ходе мероприятия были подробно освещены современные стоматологические подходы, важные аспекты хирургической практики и профессиональные навыки.