Alfraganus universiteti talabalari Yekaterinburg shahrida o‘tkazilgan “Yozgi Universitet 2025” loyihasida ishtirok etib, o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini yanada boyitdilar. Dastur davomida ular nafaqat ta’limiy mashg‘ulotlarda qatnashdilar, balki XakAtom platformasida innovatsion g‘oyalarni ishlab chiqish va taqdim etish imkoniga ega bo‘ldilar.
Dastur doirasida UrFU prezidenti Koksharov V.A. bilan rasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda qo‘shma ta’lim dasturlarini rivojlantirish, akademik va talabalar almashinuvi, stajirovkalar, shuningdek, professor-o‘qituvchilar uchun malaka oshirish dasturlarini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Yakunda Alfraganus universiteti talabalari hamda “Farmatsevtika va kimyo” kafedrasi professori, DSc Pulatova Lola Tairxanovna yozgi universitet loyihasida faol ishtirok etgani uchun sertifikat bilan taqdirlandi.

Студенты Алфрагануса yниверситета приняли участие в проекте «Летний университет 2025», проходившем в городе Екатеринбург, и расширили свои знания и навыки в выбранных направлениях. В рамках программы они не только посещали образовательные занятия, но и получили возможность разрабатывать и представлять инновационные идеи на платформе HackAtom.
В рамках программы состоялась официальная встреча с президентом УрФУ В.А. Кокшаровым. На встрече обсуждались вопросы развития совместных образовательных программ, академического и студенческого обмена, стажировок, а также программ повышения квалификации для преподавателей.
По завершении проекта студенты Алфрагануса yниверситета и профессор кафедры «Фармацевтика и химия», доктор наук Лола Таирхановна Пулатова были награждены сертификатами за активное участие в Летнем университете.