Alfraganus universiteti talabalari Yekaterinburg shahrida o‘tkazilgan “Yozgi Universitet 2025” loyihasida ishtirok etib, o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini yanada boyitdilar. Dastur davomida ular nafaqat ta’limiy mashg‘ulotlarda qatnashdilar, balki XakAtom platformasida innovatsion g‘oyalarni ishlab chiqish va taqdim etish imkoniga ega bo‘ldilar.
Dastur doirasida UrFU prezidenti Koksharov V.A. bilan rasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda qo‘shma ta’lim dasturlarini rivojlantirish, akademik va talabalar almashinuvi, stajirovkalar, shuningdek, professor-o‘qituvchilar uchun malaka oshirish dasturlarini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Yakunda Alfraganus universiteti talabalari hamda “Farmatsevtika va kimyo” kafedrasi professori, DSc Pulatova Lola Tairxanovna yozgi universitet loyihasida faol ishtirok etgani uchun sertifikat bilan taqdirlandi.

Students of Alfraganus University participated in the “Summer University 2025” project held in Yekaterinburg, where they further enriched their knowledge and skills in their respective fields. During the program, they not only took part in academic sessions but also had the opportunity to develop and present innovative ideas through the HackAtom platform. Alfraganus universiteti talabalari Yekaterinburg shahrida o‘tkazilgan “Yozgi Universitet 2025” loyihasida ishtirok etib, o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini yanada boyitdilar. Dastur davomida ular nafaqat ta’limiy mashg‘ulotlarda qatnashdilar, balki XakAtom platformasida innovatsion g‘oyalarni ishlab chiqish va taqdim etish imkoniga ega bo‘ldilar.
As part of the program, an official meeting was held with UrFU President V.A. Koksharov. The discussions focused on developing joint educational programs, academic and student exchanges, internships, as well as professional development opportunities for faculty members.
At the conclusion, Alfraganus University students and Professor Lola Tairkhanovna Pulatova, DSc, from the Department of Pharmacy and Chemistry, were awarded certificates for their active participation in the Summer University project.