Alfraganus universiteti O'quv ishlari bo‘yicha prorektori Nozim Muminov hamda Stomatologiya va farmatsiya fakulteti, Farmasevtika va kimyo kafedrasi professori, DSc Lola Po'latova Belarus davlat universitetining A.D. Saxarov nomidagi Xalqaro davlat ekologiya institutida bo‘lib o‘tgan “Saxarov o‘qishlari – 2026: XXI asrning ekologik muammolari” mavzusidagi 26-xalqaro ilmiy konferensiyada muvaffaqiyatli ishtirok etib, tashkilotchilar tomonidan xalqaro sertifikat bilan taqdirlandilar.
Ushbu yutuq Alfraganus universitetining xalqaro ilmiy hamkorlikni rivojlantirish, ekologiya va barqaror rivojlanish yo‘nalishlaridagi ilmiy salohiyatini namoyon etish hamda xalqaro akademik maydondagi nufuzini mustahkamlash yo‘lidagi muhim natijalardan biridir.

Проректор по учебной работе Университета Альфраганус Нозим Муминов и профессор кафедры фармацевтики и химии факультета стоматологии и фармации, доктор наук (DSc) Лола Пулатова успешно приняли участие в 26-й Международной научной конференции «Сахаровские чтения – 2026: Экологические проблемы XXI века», состоявшейся в Международном государственном экологическом институте имени А.Д. Сахарова Белорусского государственного университета.
За успешное участие в конференции они были награждены международными сертификатами организаторов мероприятия.
Данное достижение является важным результатом деятельности Университета Альфраганус по развитию международного научного сотрудничества, демонстрации научного потенциала в области экологии и устойчивого развития, а также укреплению авторитета университета на международной академической арене.