Alfraganus universiteti Tibbiyot fakulteti dekani Ozodjon Kuliyev boshchiligidagi delegatsiya ayni paytda Birlashgan Arab Amirliklarida bo‘lib, o‘z faoliyatlarini kengaytirish maqsadida bir qator tadbirlar o‘tkazmoqda.
Delegatsiya tarkibi Dubaydagi xususiy tibbiyot klinikalarini o‘rganib chiqmoqda. Tadqiqotlar davomida, shifokorlarga yaratilgan imkoniyatlar, klinikalarda bemorlarga ko‘rsatilayotgan xizmatlar va ish jarayonlari o‘rganiladi. Bu tajriba va bilim almashish delegatsiyaning maqsadlaridan biri bo‘lib, amaliy tajriba asosida yangi yondashuvlar o‘rganiladi.
Ushbu tashrif fakultet uchun ilmiy hamkorlikni mustahkamlash va yangi imkoniyatlar yaratish nuqtai nazaridan juda ahamiyatli hisoblanadi.

A delegation led by Ozodjon Kuliyev, Dean of the Faculty of Medicine at Alfraganus University, is currently in the United Arab Emirates, conducting a series of events aimed at expanding their activities.
The delegation is studying private medical clinics in Dubai. During the research, they are examining the opportunities provided to doctors, the services offered to patients, and the workflow within the clinics. One of the main goals of the delegation is to exchange experiences and knowledge, learning new approaches based on practical experience.
This visit is considered highly significant for the faculty in terms of strengthening scientific cooperation and creating new opportunities.