O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida O‘zbekiston Ekologik partiyasi va "Science and Innovation" xalqaro jurnali hamkorligida “Global ekologik muammolar, cho‘llanish va oziq-ovqat xavfsizligi” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyada O‘zbekiston, Qozog‘iston, Afg‘oniston hamda Qirg‘izistondan tashrif buyurgan olimlar va professorlar ishtirok etdi.
Ushbu konferensiyada Alfraganus universiteti Tibbiyot fakulteti talabasi, “Alfraganus yoshlari” klubi rahbari Farruxjon Kamoliddinov “Chang bo‘ronlari inson salomatligiga ta’siri – yangi ekologik xavf” mavzusida ma’ruza qilib, nafas yo‘llari kasalliklari, ularning oldini olish bo‘yicha foydali ma’lumotlar taqdim etdi.
Yakunda konferensiya tashkilotchilari tomonidan tashakkurnoma hamda esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.

An international scientific-practical conference titled “Global Environmental Issues, Desertification, and Food Security” was held at Uzbekistan State University of World Languages in cooperation with the Ecological Party of Uzbekistan and the international journal Science and Innovation.
The event brought together scientists and professors from Uzbekistan, Kazakhstan, Afghanistan, and Kyrgyzstan.
At the conference, Farrukhjon Kamoliddinov — a student of the Faculty of Medicine at Alfraganus University and the head of the “Youth of Alfraganus” club — delivered a presentation titled “The Impact of Dust Storms on Human Health – A New Environmental Threat”. He shared valuable insights on respiratory diseases and preventive measures.
At the end of the conference, he was awarded a certificate of appreciation and souvenir gifts by the organizers.