O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida O‘zbekiston Ekologik partiyasi va "Science and Innovation" xalqaro jurnali hamkorligida “Global ekologik muammolar, cho‘llanish va oziq-ovqat xavfsizligi” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyada O‘zbekiston, Qozog‘iston, Afg‘oniston hamda Qirg‘izistondan tashrif buyurgan olimlar va professorlar ishtirok etdi.
Ushbu konferensiyada Alfraganus universiteti Tibbiyot fakulteti talabasi, “Alfraganus yoshlari” klubi rahbari Farruxjon Kamoliddinov “Chang bo‘ronlari inson salomatligiga ta’siri – yangi ekologik xavf” mavzusida ma’ruza qilib, nafas yo‘llari kasalliklari, ularning oldini olish bo‘yicha foydali ma’lumotlar taqdim etdi.
Yakunda konferensiya tashkilotchilari tomonidan tashakkurnoma hamda esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.

В Университете мировых языков Узбекистана состоялась международная научно-практическая конференция на тему «Глобальные экологические проблемы, опустынивание и продовольственная безопасность», организованная в сотрудничестве с Экологической партией Узбекистана и международным журналом Science and Innovation.
В конференции приняли участие учёные и профессора из Узбекистана, Казахстана, Афганистана и Кыргызстана.
На мероприятии студент Медицинского факультета Алфраганус университета и руководитель клуба «Молодёжь Алфраганус» Фаррухжон Камолиддинов выступил с докладом на тему «Воздействие пыльных бурь на здоровье человека – новая экологическая угроза», предоставив полезную информацию о заболеваниях дыхательных путей и мерах их профилактики.
По итогам конференции он был награждён благодарственным письмом и памятными подарками от организаторов.